Митрополит

mitropolit 350x471 Митрополит

Негово Високопреосвещенство Видински митрополит Дометиан

Негово Високопреосвещенство Видински митрополит Дометиан

/Димитър Вълчев – Попвасилев Топузлиев/

 

Роден на 11. 11. 1932 г. в с. Хасовица, Смолянско. Приема монашески постриг на 14. 01. 1959 г., ръкоположен за йеродякон на 10. 03. 1959 г., ръкоположен за йеромонах на 18. 07. 1962 г., възведен в архимандритско достойнство на 04.12.1963 г., хиротонисан за епископ с титлата Знеполски на 15. 12. 1974 г.

Главен секретар на Светия Синод /1979 – 1979/. На 26. 07. 1987 г. е избран, а на 02. 08. Същата година и канонически утвърден за Видински митрополит.