Викарен епископ

MANO6410 150x225 Викарен епископ

Негово Преосвещенство Белоградчишки епископ Поликарп

/Петър Трендафилов Петров/

 

Роден на 21. 09. 1978 г. в гр. Кюстендил. Приема монашески постриг на 23. 11. 1996 г., ръкоположен за йеродякон на 02. 03. 1997 г., ръкоположен за йеромонах на 27. 07. 1999 г., възведен в архимандритско достойнство на 21. 12. 2008 г.

На 27. 07. 2014 г. е ръкоположен в епископски сан с титлата Белоградчишки и е назначен за викарий на Видинския митрополит.