Ръководство

mitropolit 350x471 Ръководство

Негово Високопреосвещенство Видински митрополит Дометиан

/Димитър Вълчев – Попвасилев Топузлиев/

Роден на 11. 11. 1932 г. в с. Хасовица, Смолянско. Приема монашески постриг на 14. 01. 1959 г., ръкоположен за йеродякон на 10. 03. 1959 г., ръкоположен за йеромонах на 18. 07. 1962 г., възведен в архимандритско достойнство на 04.12.1963 г., хиротонисан за епископ с титлата Знеполски на 15. 12. 1974 г.
Главен секретар на Светия Синод /1979 – 1979/. На 26. 07. 1987 г. е избран, а на 02. 08. Същата година и канонически утвърден за Видински митрополит.

MANO6410 150x225 Ръководство

Негово Преосвещенство Белоградчишки епископ Поликарп

/Петър Трендафилов Петров/

Роден на 21. 09. 1978 г. в гр. Кюстендил. Приема монашески постриг на 23. 11. 1996 г., ръкоположен за йеродякон на 02. 03. 1997 г., ръкоположен за йеромонах на 27. 07. 1999 г., възведен в архимандритско достойнство на 21. 12. 2008 г.
На 27. 07. 2014 г. е ръкоположен в епископски сан с титлата Белоградчишки и е назначен за викарий на Видинския митрополит.

 

protosingel 350x533 Ръководство

Негово Високопреподобие архимандрит Антим

/Антон Руменов Маноилов/

 

Роден на 12. 01. 1983 г. в гр. Благоевград.

Приема монашески постриг през Коледния пост на 1999 г., ръкоположен за йеродякон на 27. 07. 2000 г., ръкоположен за йеромонах на 27. 07. 2001 г., възведен в архимандритско достойнство на 29. 04. 2007 г.

От 01. 03. 2008 г. е протосингел на Видинска света митрополия.

 

DSCN0129 150x193 РъководствоНегово Високопреподобие архимандрит Исаак

/Иван Михаилов Бояджийски/

Роден на 9. 11. 1982 г. в гр. Банско. Приема монашески постриг на 10. 04. 2009 г., ръкоположен за йеродякон на 27. 07. 2009 г., ръкоположен за йеромонах на 10. 01. 2010 г., възведен в архимандритско достойнство на 15. 08. 2012 г.
От 1. 08. 2014 г. е Духовен надзорник на Видинска епархия.

 

Административни